KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17154528
nr 1715 4528
Einar Forseth
(1892-1988), Sverige
Oljemålning, "Från Gaddviken". Signerad, daterad 42-44. Olja på pannå, 45x59 cm, yttermått inklusive ram: 63x73 cm
Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 4 augusti 2025
kl 18:53:45
3/8 08:34:57
Einar Forseth
Läs mer om Einar Forseth