KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17154528

nr 1715 4528

Einar Forseth

(1892-1988), Sverige

Oljemålning, "Från Gaddviken". Signerad, daterad 42-44. Olja på pannå, 45x59 cm, yttermått inklusive ram: 63x73 cm

Einar Forseth, född 1892 i Linköping, död 1988, svensk målare.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 4 augusti 2025
kl 18:53:45

3/8 08:34:57 1      Vinnande bud

Einar Forseth

Läs mer om Einar Forseth